Funktionärer

Styrelsemedlemmar

Ordförande 20: Marie Lillerskog
Vice ordförande 20: Annida Levin
Kassör 19/20: Tommy Helmersson
Sekreterare 19/20: Elisabeth Flink-Helmersson
Ledamot 19/20: Anneli Gustafsson 
Ledamot 19/20: Ingrid Gustafsson 
Ledamot 20/21: Beatrice Selg Granath
Suppleant 1, 19/20: Gunilla Björkman
Suppleant 2, 20/21: Carina Åberg

Revisorer

Ordinarie: Linnéa Jakobsson
linneaja.86@gmail.com   070-854 48 37

Ordinarie: Annika Qvist
annika.qvist808@spray.se  0506-430 26

Suppleant: Lisbeth Odestedt
gameng@swipnet.se  0506-210 74

Suppleant: Stina Johansson 070-756 70 99

Valberedning

Sammankallande 20
Ewa Granath

Ledamot 19/20: Thomas Ericsson
Ledamot 20/21: Karin Björkman Rosenqvist

Hundägarutbildning (HUS)

Sammankallande
Beatrice Selg Granath – 0730470972
utbildning@torebodabhk.com

Inger Edlund
Carina Åberg
Annakarin Nelson
Marie Johansson

Bruks/Lydnad

Sammankallande: vakant

Sektorn är vilande.

Agility

Sammankallande
Ingrid Gustafsson

Ellinor Björkman
Leif Olsen
Julia Leijon
Sonja Pethrus

Rallylydnad

Sammankallade: vakant

Sektorn är vilande.

Nosework/
Specialsök

Sammankallande: Anne-Lie Lund/Susanne Christensson
0708702571 toreboda.nosework@gmail.com

Emilia Ingemarsson
Madelene Dahlin
Majbritt Vilandt
Lena-Maria Nilsson
Janett Ivarhag
Janina Olsen

Utställning

Sammankallande: Ewa Granath

Gunilla Björkman

Plan- & Stug

Sammankallande:
Sivan Gustafsson 070-5500335 sivan.gustafsson@yahoo.se 

Stig Magnefors
Jan-Erik Sandegren


Våra kursledare

Marie Lillerskog – SBK Instruktör Bruks/Tävlingslydnad, SBK Instruktör Allmänlydnad, SBK Instruktör Rallylydnad & SBK Lärare Allmänlydnad steg 1 & 2, SBK Lärare Rallylydnad
Ellinor Björkman – Agilityinstruktör
Annika Qvist – SBK Instruktör Allmänlydnad
Carina Åberg – SBK Instruktör Allmänlydnad steg 1 & 2
Linnéa Jakobsson – SBK Instruktör Allmänlydnad steg 1
Sonja Pethrus – SBK Instruktör Allmänlydnad steg 1, Agilityinstruktör
Jenny Antmark – Assistent, har gått SBK’s Grundmodul
Majbritt Vilandt – Assistent, har gått SBK’s Grundmodul, Noseworkinstruktör
Monica Persson – Assistent, har gått SBK’s Grundmodul
Beatrice Selg Granath – SBK Instruktör Allmänlydnad steg 1.
Inger Edlund – SBK Instruktör Allmänlydnad steg 1.
Marie Johansson – SBK Instruktör Allmänlydnad steg 1.
Annida Levin – SBK Instruktör Allmänlydnad steg 1.