Töreboda Brukshundklubb

Vunna pinnar under 2017

Hem - Sponsorer - Klubbekipage  - Pinnar - Karta

 

Sonja & Sigge: Kungälv 15/1, hopp II. Tranås 30/4, agility II. Tomten 6/5, agility II. Götene 13/5, hopp II. (Tävlar klass III)

Ellinor & Basse: Ulricehamn 14/4, hopp I. Lysekil 15/7, agility I. Tidaholm 3/9, hopp I.

Lina & Sven: Munkfors 22/7, agility I. Munkfors 23/7, agility I och hopp I. (Klar för klass II) Karlskoga 27/8, agility I. Tibro 9/9, agility II.

Lina & Liz: Munkfors 23/7, hopp I. Karlskoga 26/8, agility I, hopp I. Karlskoga 27/8 agility I.

Lina & Kee: Karlskoga 27/8, agility I.

Susanne & Svante: Frövi 10/6, agility I och hopp I. Kungälv 23/7, hopp I. Karlskoga 27/8, hopp I. Kinnared 11/11, 2 x agility I.

Ellinor & Aston: Saxnäs 19/7, agility III.

Mia & Brejker: Tomten 6/5, agility I. (Tävlar klass II)

Mia & Seven: Gräfsnäs 19/8, agility I. Gräfsnäs 20/1, hopp I. Karlskoga 27/8, hopp I. Kinnared 22/10, hopp I [klar för hoppklass II].

Ellinor & Aston: Askersund 5/11, agility III.

 

Dessutom laget 

Run four fun:  Akersund 4/11, hopp.

 

 

 

 

 

2016 

Sonja & Sigge: Linköping 23/1, agility I, hopp I. Tomten 23/4, hopp II. Karlskoga 19/6, agility I. Munkfors 23/7, Agility I. Tibro 20/8, agilityklass II. Habo 27/8, hopp II. Tidaholm 3/9, agility II, hopp II (klar för hopp III). Kristinehamn 11/9, hopp II. Skillingaryd 17/9, hopp II.

Sonja & Kenta: Tidaholm 25/5, hopp I. Tibro 21/8, hopp I (klar för hoppklass II)

Börje & Härbert: Tomten 23/4, agility II. Mariestad 8/5, agility II. Tibro, 20/8, agilityklass II. Habo 27/8, agility II.

Ellinor & Aston: Linköping 23/1, hopp I. Västerås 7/5, agility I. Götene 14/5, agility I, hopp I. Töreboda 28/5, 2xagility I, hopp I. Karlskoga 18/6, 2x hopp II. Strömstad 17/7, agility II, hopp II  Kungälv 21/7, agility II. Kungälv 24/7, hopp II. Tibro 20/8, agilityklass II. (Klar för klass III) Tidaholm 3/9, agility II, hopp II.

Lina & Liz: Töreboda 28/5, agility I, hopp I. Ullared 11/6, hopp I (klar för klass II)

Lina & Sven: Töreboda 28/5, agility I. Kind 12/6, hopp I (klar för hoppklass II)

Lina & Kee: Tibro 21/8, hopp I.

Mia & Brejker: Töreboda 28/5, hopp I. Munkfors 23/7, hopp I (klar för hoppklass II). Tibro 21/8, hopp I. Kristinehamn 10/9, hopp II, hopp II.