Töreboda Brukshundklubb

Funktionärer 2018

Kontakta styrelsen

Du kan skicka mejl till styrelsen@torebodabhk.com så når du alla styrelsemedlemmar

Styrelsemedlemmar

Ordförande 18: Annakarin Nelson

Vice ordförande 18/19: Rolf Björkdahl

Kassör 18/19: Monica Persson

Sekreterare 17/18: Marie Lillerskog

Ledamot 18/19: Beatrice Selg Granath

Ledamot 18/19: Ellinor Björkman

Ledamot 17/18: Anneli Gustafsson (väljs in på ny post 2018)

Ledamot 17/18: Bosse Johansson

Ledamot 17/18: Ingrid Gustafsson (väljs in på ny post 2018)

Suppleant 1, 18/19: Karolina Junkergård

Suppleant 2, 17/18: Karin Sevebro (fyllnadsval 1 år, 2018)

 

Revisorer

Ordinarie: Linnéa Jakobsson
linneaja.86@gmail.com   070-854 48 37

Ordinarie: Annika Qvist
annika.qvist808@spray.se  0506-430 26

Suppleant: Lisbeth Odestedt
gameng@swipnet.se  0506-210 74

Suppleant: Ann-Christine Hermansson
ann-christine.hermansson@toreboda.se   0506-131 16

 

Valberedning

Sammankallande: Stina Johansson
stina.johansson.63@gmail.com  070-756 70 99

Lotta Johansson

Thomas Ericsson

 

Hundägarutbildning

Sammankallande: Marie Lillerskog
marielillerskog@gmail.com 070-753 07 57

Annakarin Nelson

Carina Åberg

Karro Junkergård

 

Bruks/Lydnad

Sammankallande: Monica Persson, tävlingssekreterare 
mopopersson@telia.com   070-272 18 99

Annika Qvist, tävlingsledare
0506-430 26

Sivan Gustafsson
0506-123 06

Rolf Björkdahl
073-362 52 14

 

Agility

Sammankallande: Sonja Pethrus
sonja.pethrus@hotmail.com  070-535 73 49

Ellinor Björkman

Marie Persson

Ingrid Gustafsson

 

Rallylydnad

Sammankallande: Kristin Wendel
rallylydnad@torebodabhk.com   070-435 72 81

Sonja Pethrus

Susanne Christensson

 

Utställning

Sammankallande: Ewa Granath

Gunilla Björkman

Karro Junkergård

 

Plan- & Stug

Sammankallande: Sivan Gustafsson
sivan.gustafsson@yahoo.se  0506-123 06

Stig Magnefors

Jan-Erik Sandegren

 

Webmaster

Karro Junkergård
hello@torebodabhk.com